Podręczniki używane w klasie VII to:

Bliżej Polski - czytanka kl. VII

Autorzy: Anna Siek, Maria Ślęzak, Anna Witowska-Gmiterek

Podręcznik zawiera wybór tekstów z literatury polskiej od Jana Kochanowskiego do  Wisławy Szymborskiej oraz utwory prezentujące wybitnych Polaków i ważne w historii Polski wydarzenia. Uczniowie znajdą tu również teksty pokazujące życie i problemy współczesnych nastolatków w domu, w szkole oraz w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi.

Poznawanie utworów literackich połączone jest z nauką praktycznej znajomości języka polskiego i umiejętności posługiwania się nim w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Zamieszczone materiały pozwalają uczniom rozwijać ich sprawności językowe: czytanie, rozumienie, mówienie i pisanie.

Bliżej Polski - ćwiczenia kl. VII

Autorzy: Anna Siek, Maria Ślęzak, Anna Witkowska-Gmiterek

Podręcznik zawiera liczne ćwiczenia gramatyczne, ortograficzne oraz tłumaczeniowe.